Média

() Poslankyně Jana Černochová ve svém komentáři pro Denik.cz k přijetí novely ústavního zákona o bezpečnosti České republiky, mimo jiné uvádí, že "Přijetí této novely, která v rámci zákonných pravidel přiznává občanům ČR právo nabývat, držet a nosit zbraň i k naplňování úkolů zajišťování bezpečnosti ČR, považuji za krok správným směrem."

() (FORUM 24) Jana Černochová je starostkou Prahy 2 a současně poslankyní. Mezi její největší zájmy patří bezpečnost a obrana, což z ní často dělá největšího kritika současného ministra Stropnického a jeho způsobu řízení armády. Díky svému koníčku a jedné fotografii se zbraní se jednička na kandidátce pražské ODS stala terčem kritiky. Proč vlastně snímek vznikl, kde se v ženě najde obliba ve zbraních nebo jaké má ambice po volbách, prozradila Jana Černochová v rozhovoru na Barovce pro FORUM 24.

() (DVTV) To, že se čeští politici postaví za bezúhonnou komunitu, mi nepřijde jako něco, za co bychom se měli stydět. Demokratických politiků, kteří se fotí se zbraněmi, je celá řada, říká poslankyně za ODS Jana Černochová. Dodává, že s evropskou odzbrojovací směrnicí skončila jedna svoboda.

() (ČT 24) Třetí teroristický útok v Británii za tři měsíce a britská premiérka reaguje slovy „co je moc, je moc.“ Chystá změny v přístupu k extremistům v zemi, chce posílit bezpečnostní opatření a zaměřit se i na digitální svět, kde se mohou radikální islamistické myšlenky šířit. Co ale stojí za jejími slovy? Jak konkrétně by se měla pravidla změnit a jak vlastně mohou evropské státy bojovat se současnými metodami terorismu? A jak by se mělo na možné hrozby připravovat Česko? Pomůže nápad české vlády, která chce do obrany státu zapojit i kynology, myslivce nebo radioamatéry? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro 1. místopředsedkyni poslaneckého klubu ODS Janu Černochovou.

() (www.parlamentnilisty.cz) První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová říká, že Andrej Babiš je reálnou hrozbou pro naši zemi. „Podívejme se zpět, co Andrej Babiš a ANO slibovali v roce 2013 před volbami – zvýšení efektivity a výkonu státní správy, úspory centrálními nákupy, zjednodušení administrativy, investice do infrastruktury, lepší čerpání evropských dotací, zjednodušení legislativy a tak dále. A výsledkem je pravý opak,“ říká poslankyně.